PROGRAM OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA W EDYCJI LOKALNEJ

Czym jest ogólnopolska karta seniora w edycji lokalnej i program gmina przyjazna seniorom ?

Program Ogólnopolska Karta Seniora ma na celu aktywizację oraz edukację seniorów z zakresu zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa. W całej Polsce już 200 000 seniorów posiada Ogólnopolską Kartę Seniora, a honoruje ją 1500 punktów (uzdrowiska, ośrodki zdrowia, instytucje kultury i firmy usługowe). Zniżki przy okazaniu Ogólnopolskiej Karty Seniora sięgają do 50%, a na wyjeździe do sanatorium można zaoszczędzić nawet 300 zł.

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60-ty rok życia, a wyrobienie jej jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do urzędu samorządu lokalnego, który dołączył do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Następnie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy i od razu otrzymuje się bezpłatną i bezterminową Kartę, działającą w danej miejscowości oraz w całej Polsce.

Co ważne, Karta jest współtworzona przez samych seniorów, którzy ze wsparciem organizatora i samorządu pozyskują lokalne firmy honorujące Kartę.

Program aktywizuje i edukuje także lokalnych przedsiębiorców w zakresie srebrnej gospodarki, uświadamiając im jak olbrzymi potencjał konsumencki drzemie w tej grupie społecznej.

GMINA PRZYJAZNA SENIOROM

Każda gmina czy miasto może w dowolnym momencie dołączyć do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Wystarczy się z nami skontaktować i omówić szczegóły porozumienia. Dzięki temu seniorzy będą mogli w kilka minut wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora w edycji lokalnej (ważnej również na terenie całej Polski), bez ponoszenia kosztów związanych z wysyłką dokumentów do naszego biura w Krakowie. Wszystko po to, żeby jeszcze skuteczniej działać lokalnie i pro-seniorsko.

Parnerzy honorowi naszych pro-seniorskich projektów